Menu
Your Cart

Atomizer

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 49 (2 Sayfa)

Atomizer


Elektronik sigara parçası atomizer
, esasında elektronik sigaraların en temel ekipmanıdır denilebilir. E-sigara içeriğindeki likidi ısıtarak buharlaşmasını sağlayan ve bu sayede aromalı, nikotinli, hoş kokulu ve yoğun buhar sağlayan elektronik cihaza atomizer denmektedir. Elektronik sigaraya yeni başlayanların sıklıkla duydukları terimlerden biri olan atomizer, bir elektronik sigaranın olmazsa olmaz parçalarından biri olması sebebiyle mutlaka hakkında detaylı bilgi sahibi olunması gereken bir parçadır.

Elektronik sigaranın, tütünden yapılan bildiğimiz geleneksel sigara yerini almasında en etkin rol oynayan parçalarından biri olan atomizer, elektronik sigara likidinin ideal bir şekilde ısıtılmasını sağlar ve ortaya çıkan buhar sayesinde elektronik sigara kullanıcısının soluduğu aromalı buhar ile nikotin ihtiyacını karşılamasında önemli görev üstlenir.

Atomizer Nedir, Ne İşe Yarar?

Özellikle geleneksel tütün ürünü sigara kullanımını bırakmak için elektronik sigara dünyasına ilk kez girenlerin en çok duyduğu ve sürekli hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istedikleri atomizer, aynı zamanda elektronik sigaranın ne kadar kaliteli buhar performansı sunmasında da en temel belirleyici rolü üstlenmektedir. Bu sayede "atomizer nedir?" sorusunun yanıtını merak edenler için elektronik sigaranın kalbi denilebilecek bu elektronik cihazlar hakkında detaylı bilgilere değinmek gerekir.

Bilindiği üzere elektronik sigaranın en önemli elektronik ekipmanlarından biri pildir. Söz konusu pil sizin elektronik sigara içinde bulundurduğunuz aromalı ve nikotin veren likidinizin en ideal bir şekilde ısınıp buhara dönüşmesinde etkin rol oynamaktadır. Pilden alınan enerji ile elektronik sigarada likidi ısıtma görevini üstlenen parçalar atomizerlerdir. Atomizer camı, atomizer soğutucu ve atomizer koruyucu gibi önemli parçaların yanı sıra ağızlık gibi kişisel kullanıma özgü birtakım alternatif modifiye ürünleri ile entegre edilebilmektedir. Atomizerlerin temel görevi az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi bir elektronik sigaradan en ideal buhar performansının alınması için aromalı likidin optimum düzeyde ısıtılmasını sağlamaktadır.

Atomizer Modelleri Nasıldır?

Elektronik sigara sektörü her dönem gelişmeye devam eden ve geniş bir kullanım ağına sahip bir sektör olduğundan zaman içinde piyasada elektronik sigara kullanıcılarını beğenisine sunulan atomizer modelleri de dönemsel bazda değişiklik gösterebilmektedir. Birbirinden farklı amaçlar için kullanılan elektronik sigaralarda değişik model ve tasarımların önce çıktığı atomizer modelleri genel itibarıyla likit tankının içinde yer almaktadır. Ancak bazı modellerde likit tankı dışında entegre edilebilen bir formatta yer almaktadırlar.

Atomizerler görünüş itibarıyla da işlevsel olarak da tipik bir elektrik ampulü gibi elektronik sigaranın tankına bağlantı yapmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve tüketici taleplerine göre şekillenen elektronik sigara modeli tasarımlarında farklı biçimlerde kullanıma sunulan atomizerler genel olarak likit tankı ile bütünleşik olsa da çoğu modelde kolay bir şekilde portatif özellikler sergileyerek tanktan çıkarılıp geri takılabilme özelliklerine sahiptir.

Atomizerler Nasıl Çalışır?

Az önce bahsettiğimiz üzere atomizer olarak adlandırılan ve elektronik sigara cihazlarının kalbi olarak nitelendirilebilen bu elektronik parçalar hemen hemen benzer şekilde çalışma prensiplerine sahiptir. Atomizer arızası yaşayan kişiler de bu sayede atomizerlerinin çalışma prensiplerine hakim olarak bu tür istenmeyen olumsuz durumların giderilmesinde nasıl bir yol haritası izleyeceklerine kolaylıkla karar verebilirler. Atomizerlerin çalışma prensibi elektrik ampulünde olduğu gibi kendisine gelen bataryadaki enerjiyi coil telinden geçirerek gerçekleşmektedir.

Atomizer aracılığıyla gelen direktik ile içinden elektrik akımı geçen coil teli kısa sürede ısınır ve bu şekilde likit tankının içinde bulunan aromalı ve nikotin içeren sıvının buharlaşmasını sağlamaktadır. Coil telinin ısınması esnasında kesinlikle yanmadan söz edilememektedir. Dolayısıyla yanma işlemi meydana gelmediği için solunan buhar içinde zehirli maddeler ya da zararlı partiküller bulunmamaktadır.